הכלוב של התוכי שלנו

לפעמים, נתפתה לקנות כלוב קטן יותר – הרי במילא התוכי יוצא המון מהכלוב ,ונמצא בו רק בלילה או כשאין אף אחד בבית נכון? לא! הכלוב הוא המקום השקט והפרטי של התוכי. לכן, גודל הכלוב צריך להיראות לעומת הגודל של התוכי, בדיוק כמו שדירה נראית לעומת האדם שחי בתוכה. גם אם התוכי נמצא רוב היום מחוץ לכלוב ,הרי בלילה הוא סגור בכלוב לפחות 12 שעות ,וחשוב שלא יסבול מצפיפות. התוכי מתעורר עם זריחת השמש ,ולכן מבלה בפועל הרבה שעות ערות בכלוב, וצריך מקום לשחק ולהסתובב בו.

בימים הראשונים בבית מומלץ לשים את הכלוב באזור שקט ומוחשך של הבית ,יש להימנע מרעשים בסביבה הקרובה ומתנועות מהירות ליד התוכי.

לאחר כשלושה ימים רצוי להעביר את הכלוב שיהיה ממוקם בחדר שבו מתרכזים “חיי החברה” של הבית .אל תצפו לתוכי חברותי אם תניחו אותו במסדרון שומם.

גובה הכלוב: לפחות אחד מהמוטות בכלוב צריך להיות ממוקם כך שהתוכי יהיה בגובה העיניים של אחד מבני המשפחה העומד לידו. בגובה כזה התוכי מרגיש עצמו די בטוח, ופוחתת הסכנה שהוא יפתח תכונות של שתלטנות או תוקפנות ,דבר שעלול לקרות אם יהיה גבוה יותר. מיקום נמוך מדיי של המוטות ושל הכלוב ,יגרום לתוכי להרגיש חוסר ביטחון ועלול לגרום לו פגיעה נפשית וגופנית (סטרס) לתקופה ארוכה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *